Vi använder cookies för att göra din upplevelse bättre. Om du fortsätter att surfa kommer vi att använda cookies som gör att vår webbplats fungerar, förbättrar prestandan och anpassar din upplevelse. Läs mer.
Rengörande låsspray ASSA De-Icer 50 ml
Rengöringsmedel och islösare för cylinderlås som snabbt löser föroreningar och förhindrar ny isbildning.
Bara att skaka och sedan är det klart att användas!
- Låga priser
- Snabba leveranser
- Öppet köp i 15 dagar
Produktegenskaper för rengörande låsspray ASSA De-Icer
Vid rengöring av låset så sätter du in plaströret i nyckelhålet och trcker ned sprayknappen i någon sekund. Sätt i nyckel och vrid om den ett par gånger och dra den även in och ut ur låset. Torka av nyckeln och gör om proceduren ifall det är smuts och förorening kvar i låset.
För att ta bort is så sätter du in plaströret i nyckelhålet varefter sprayknappen trycks ner två till tre sekunder. Vänta 30 sekunder och sätt i nyckeln och vrid om några gånger. Torka av nyckeln och upprepa om isbildning kvarstår.
Avsluta med att smörja cylindern med ASSA Låsspray för problemfri funktion och ökad livslängd.
Förpackningsstorlek: 50 ml
Leveranstid | Lagervara med omgående leverans |
---|---|
Produktvikt (kg) | 0.2500 |